Brusle všech typů a jejich příslušenství

Krasobruslařské brusle

Krasobruslení je druhem zimního bruslařského sportu, která klade v prvé řadě důraz na umělecké ztvárnění kroků, skoků a piruet. Účastníci krasobruslení se proti sobě utkávají v soutěžích na mezinárodní a národní úrovni, jako je například národní mistrovství, mistrovství světa, mistrovství Evropy, mistrovství čtyř kontinentů a tak podobně.

Krasobruslení pak patří samozřejmě také na Zimní olympijské hry. Pojďme se nyní tedy podívat, jaké vybavení budete k této disciplíně potřebovat. V prvé řadě se jedná samozřejmě o boty, které jsou sportovcům v drtivé většině případů zhotovovány na míru a velice silně vyztužené.

Šněrování je zhruba do výše lýtka, přičemž vyztužení je opravdu silné hlavně v oblasti kotníku. Součástí bot jsou pak samozřejmě dlouhé nože, které jsou většinou vyráběny z tvrdé oceli, přičemž jejich šířka je zhruba tři až čtyři milimetry. Tyto nože jsou zahnuté pouze nepatrně, díky čemuž mohou sportovci vlastně předvádět opravdu složité prvky a obraty. Krasobruslařské nože jsou zbroušeny tak, že uprostřed je menší žlábek, který ohraničují dvě hrany (vnější a vnitřní).

Pomocí těchto hran pak bruslaři zrychlují a ovládají celkově jízdu. Špička nožů je ozubená, přičemž tohoto je využívání při odpichu na skoky a pro otáčení v piruetě.

Mohlo by vás zajímat


Tento záznam byl zaslán Dívčí brusle a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.