Brusle všech typů a jejich příslušenství

Měsíční archív: Březen 2014

Kolečkové brusle

In-line bruslení patří v současné době k těm nejoblíbenějším sportovním individuálním úkonům, které může člověk provozovat. Pojďme se nyní podívat na nějaké rady při výběru in-line bruslí a na základní vlastnosti. Naprostá většina in-line bruslí mají měkkou botu a jsou označovány jako softskates.

Tato bota se pak většinou zavazuje tkaničkami. Je také obvyklé, že v oblasti kotníku se pak nachází pro ještě větší pevnost jedna přaska na obepnutí. V prvé řadě je nutno říct, bruslaři musí pro dokonalý požitek z jízdy bota opravdu skvěle padnout. Pro začátečníky se také doporučují vyšší boty, přičemž ideální je, když sahají v oblasti lýtka co nejvýše.

To zajišťuje bruslaři vyšší oporu. Pokud jste již pokročilejším bruslařem a preferujete sportovnější styl jízdy, tak můžete volit samozřejmě nižší boty. Další součástí bruslí je kromě boty takzvaný in-line rám, který je připevněný k botě. Tyto rámy jsou nejčastěji vyrobeny ze slitin hliníku, z plastů nebo dalších kovů. Plastové rámy se vyznačují tím, že velice dobře tlumí otřesy, avšak doporučují se spíš pro bruslaře nižší váhy, neboť vyšší váha by je mohla časem zdeformovat.

Hliníkové rámy na druhou stranu podporují mnohem lepší jízdní vlastnosti, přičemž vlastně dochází k lepšímu přesunu energie. Pokud jde ale o tlumení otřesů, tak to je samozřejmě o něco horší. Další součástí jsou pak samozřejmě kolečka, u nich se díváme na dva základní parametry, kterými jsou tvrdost a velikost.

Čím větší a tvrdší kolečka, tím rychlejší a agresivnější jízda je. Tyto kolečka se tedy doporučují více zkušenějším bruslařům.

Vložil Typy kolečkových bruslí | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Dětské brusle 2v1

Mají vaše děti v oblibě bruslení jak na kolečkových, tak také na zimních bruslích? Pokud ano a nechce se vám utrácet jak za zimní, tak kolečkové brusle, můžete svému dítěti pořídit dětské brusle dva v jednom.

Konstrukční systém tohoto typu bruslí pak umožní slangově vyměnit podvozky, tedy kolečka za nože a obráceně. Toto všechno zvládnete opravdu během několika sekund a ušetříte tak hlavně peníze za pořizování obou typů bruslí a pak také samozřejmě prostor na skladování dvou párů bot.

Pokud jde o cenu tohoto typu bruslí, tak se nijak neliší od jednotlivých produktů a můžete je pořídit za cenu například kolem jednoho tisíce korun. Pokud se rozhodnete pro koupi, můžete se podívat samozřejmě do nějakého vašeho lokálního obchodu se sportovními potřebami.

Také se můžete mrknout do různých internetových obchodů, kterých je opravdu veliké množství. Jedním z takových obchodů je pak například internetový obchod, který naleznete na adrese sport365.cz. Pokud jde konkrétně o dětské brusle dva v jednom, tak zde naleznete opravdu široký výběr mnoha značek, jako je například Nils, Signa, Powerslide, Worker, Truly a tak dále.

Kromě klasického podvozku letních bruslí zde najdete také brusle s takzvaným quard podvozkem (stejně jako u vozidel: dvě a dvě kolečka za sebou). Zimní část je však samozřejmě klasická. Tento typ bruslí můžete pořídit za zhruba patnáct set korun.

Vložil Typy kolečkových bruslí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské brusle na led

Dětské brusle na led jsou svou konstrukcí a vlastnostmi velice podobné klasickým kolečkovým bruslím. Jde vlastně zejména o to, že veškeré dětské brusle všech typů by měli mít možnost změny velikosti v poměrně širokém rozsahu. Děti a samozřejmě také dětská noha jsou neustále ve vývinu, takže byste museli neustále, například jednou za rok, kupovat stále nové a nové brusle.

Výrobci proto přicházejí s těmito nastavitelnými bruslemi, které se promítají jak do kolečkových bruslí, tak také do bruslí na led. Pokud bychom se měli bavit o ledních bruslích pro opravdu malé děti, můžeme zmínit například takzvané Kačenky, které fungují jako učící se nástroj bruslení již opravdu dlouhou dobu.

Jedná se o brusle, které jsou vybaveny konkrétně čtyřmi noži, které jsou poskládané jako kola u automobilu. Toto je vlastně celá konstrukce těchto bruslí, přičemž se do nich vkládá obyčejná bota, která je posléze upevněna pevnými řemínky. Tyto kačenky jsou také velikostně přizpůsobitelné v poměrně širokém rozsahu. V současné době můžete tyto brusle v různých internetových, ale i kamenných obchodech, pořídit za cenu zhruba kolem dvou nebo tří set korun.

Vyrábějí se také v různých limitovaných barevných edicích, přičemž některé jsou stylizovány do Hello Kitty edice, některé zase do edice Sponge Boba a tak podobně. Tyto limitované edice pak můžete pořídit zhruba za něco kolem pěti set korun.

Vložil Dětské zimní brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář