Brusle všech typů a jejich příslušenství

Měsíční archív: Únor 2014

Chlapecké brusle

Bruslí je v dnešní době opravdu veliké množství druhů a typů, přičemž se můžeme podívat na různé typy in-line bruslí. Každý typ se vyznačuje určitými specifickými vlastnostmi a před koupí bychom si měli uvědomit, jestli na daný typ máme danou dovednostní úroveň.

Mezi velice oblíbené mezi dnešní mládeží jsou například takzvané Aggressive in-line brusle, přičemž se vyznačují docela malými kolečky v průměru zhruba od padesáti do šedesáti milimetrů. Dalším typickým znakem těchto bruslí je pak plastový skelet na jejich povrchu. Jsou velice hojně využívány například ve skate parcích nebo na u-rampách.

Můžete s nimi samozřejmě také na klasické bruslařské stezky, avšak veliký požitek s jízdy s tímto typem mít opravdu nebudete. Konstrukce těchto bruslí je dělána zejména pro provádění nejrůznějších triků a tak podobně. Mezi velice oblíbené značky tohoto typu patří například Keller nebo K2. Velice speciálním typem bruslí jsou dále například takzvané off-road in-line brusle, které využijete například v místech, kde je nezpevněný terén.

Tedy třena na polních cestách a tak podobně. Tento typ bruslí se vyznačuje zejména dvěma velikými kolečky, které mohou mít průměr až patnáct centimetrů. Kolečka jsou pak v drtivé většině případů vyráběny z gumy, která je schopna pohltit veškeré nerovnosti. Při jízdě na tomto typu bruslí se poměrně často používají také hole. V pohybu tak máte doslova celé vaše tělo.

Vložil Pánské brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brusle Reebok

Značky bruslí Reebok patří v současné době mezi to nejlepší a také nejoblíbenější, co můžete sehnat. Existuje samozřejmě veliké množství typů a druhů těchto bruslí, přičemž velice oblíbeným produktem jsou brusle Reebok s označením 9K Pump. Tyto brusle jsou vybaveny unikátním systémem Pump, které umožňuje individuální nastavení obepnutí kolem kotníku za využití vzduchového vaku.

Tyto brusle jsou pak určeny především pro nenáročný rekreační a amatérský hokej. Další součástí bruslí jsou kvalitní CCM holdery s nerezovými noži. Tento model vlastně navazuje na předchozí model s označením 4K, přičemž došlo k několika zásadním změnám. Jedná se v prvé řadě o vizuální efekt, přičemž je ze použitý novější a modernější design.

Další věcí je zadní chránič achillovy paty, který je přepracovaný, přičemž je pružněji a lépe spojený se skeletem boty. Vnitřní strana bruslí je pohodlná a měkká, což samozřejmě můžete ocenit zejména během delšího pobytu v bruslích a také je zpevněná oblast kotníku, což pak snižuje možnost podvrtnutí.

V bruslích použitý na vnitřní straně materiál s názvem Microfiber, který rychle schne a výborně odvádí vlhkost. Brusle jsou mezi uživateli velice oblíbené a dobře hodnocené, o čemž se můžete dočíst v rozsáhlých recenzích, a to například v internetovém obchodu na adrese sportobchod.cz, kde si tyto brusle můžete také zakoupit. V současné době je můžete pořídit za cenu zhruba kolem dvou tisíc osmi set korun.

Vložil Pánské brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské kolečkové brusle pro nejmenší

Dětské kolečkové brusle se vyznačují několika specifickými aspekty, přičemž jedním z těch nejdůležitějších a hlavním je jejich nastavitelnost na dětskou nohu. Je to z jednoho prostého důvodu. Dětem roste noha samozřejmě mnohem rychleji než dospívajícím a dospělým, takže kupovat dětem neustále každé dva roky nové brusle by se určitě nevyplatilo.

Dětské brusle se pak dále vyznačují také tím, že mají měkčí a menší kolečka, jejichž průměr se pohybuje zhruba od 64 do 76 milimetrů. Tato menší velikost pak vede k lepší stabilitě a nižší rychlosti, kterou je třeba vyvinout.

Další výhodou u tohoto typu bruslí je pak například systém šněrování, který je rychloupínací a zajišťuje snadnější manipulaci. Velikost koleček na dětské brusle pak vybírejte podle zdatnosti vašeho dítěte. Musíte si uvědomit, že čím větší kolečka, tím větší rychlosti může dítě na bruslích dosáhnout. Pokud jde tedy vaše dítě úplným začátečníkem v jízdě na kolečkových bruslích, snažte se vybírat spíše menší a měkčí kolečka.

Dětské kolečkové brusle můžete sehnat samozřejmě v různých kamenných obchodech, které se zabývají prodejem tohoto typu sortimentu. Samozřejmě se pak můžete podívat do mnoha internetových obchodů, které se touto tématikou zabývají. Oblíbeným obchodem je například Sportisimo, přičemž na jejich oficiálních stránkách se můžete podívat na kompletní nabídku.

Vložil Dětské kolečkové brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské in line brusle

Jízda na kolečkových bruslích patří v současné době k těm nejoblíbenějším individuálním sportům letní a jarní sezony. Pokud uvažujete nad výběrem a následnou koupí nějakých kolečkových bruslí, tak určitě chcete, aby se vám jezdilo v co možná nejlepším pohodlí. V prvé řadě byste si měli říct, jak pokročilí jezdci na kolečkových bruslích jste.

Pokud například nezvládnete naprosté základy bruslení, tak si jízdu na bruslích pro opravdové fajnšmejkry a profesionály určitě neužijete. Brusle můžeme rozdělit do několika kategorií, a to podle konstrukce boty, podle stylu jízdy a podle velikosti koleček.

Těmi nejrozšířenějšími jsou takzvané fitness in-line brusle, které jsou určené pro výkonnostní, sportovní i rekreační bruslení. U těchto bruslí se setkáte s měkkou pohodlnou botou. Velikost koleček můžete v drtivé většině případů volit zhruba mezi 78 až 90 milimetry. Samozřejmě čím větší kolečka, tím rychleji budete moci jet.

Dále máme dětské in-line brusle, které se vyznačují tím, že jejich velikost můžete nastavit přes několik různých velikostí. Vybaveny jsou většinou menšími kolečky, což zaručuje nižší rychlost a větší stabilitu. Dalším z možných typů jsou například speed in-line brusle, které jsou vyvinuty speciálně na rychlou jízdu.

Velikost koleček se většinou pohybuje zhruba kolem deseti centimetrů. Bota u tohoto typu je pak také nižší, což vede k nezpevněnému kotníku a většímu riziku zranění.

Vložil Dětské kolečkové brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hokejové brusle Bauer

Značka Bauer patří v hokejovém světě k absolutní špičce. Produkty této společnosti jsou charakteristické svým dokonalým střihem, precizním provedením a dalšími inovacemi, které se pojí s nejnovější poptávkou na trhu. Pokud bychom se měli podívat do historie této značky, tak bychom museli zhruba do roku 1927, přičemž společnost začínala jako maličká firma, která se specializovala na obuv.

V té době byla hospodářská krize a tak se majitelé společnosti rozhodovali o nové možnosti výroby, která by jim pomohla smůlu prolomit. V této době viděli docela zdárnou budoucnost v bruslení.

Do této doby byl pojem brusle chápán pouze tak, že se na boty přibil nějaký ocelový nůž. Bauerovi se proto rozhodli přijít s konceptem kompletní brusle, která měla skýtat mnohá vylepšení a představovat botu trvale spojenou s nožem. Následujících padesát let udává v tomto odvětví společnost Bauer směr.

U společnosti Bauer naleznete kompletní hokejové výstroje od bruslí, rukavic, hokejek, přes chrániče, helmy, brankářskou výstroj, kalhoty až po brusle a textil na in-line hokej. Produkty této společnosti patří mezi to nejoblíbenější i mezi hráči v zámořské NHL. Tato kanadská společnost má samozřejmě zastoupení také v České republice, přičemž veškeré produkty můžete najít na oficiálních internetových stránkách na adrese bauer.cz.

Vložil Pánské brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Trekové brusle

Trekové brusle znáte určitě zejména z amerických filmů, kde jsou hodně oblíbené. Můžete na ně narazit samozřejmě také na evropském kontinentu, avšak v mnohem větší míře zde potkáte bruslaře na klasických jednořadových bruslích. Trekové brusle mají tedy dvě kolečka ve dvou řadách, stejně jako například automobil.

V České republice se na prodej tohoto specifického typu bruslí specializuje jeden obchod, který naleznete na internetové adrese trekovebrusle.cz. Tento obchod vznikl na začátku pouze jako projekt dvou nadšenců do tohoto typu bruslení, přičemž po stále se zvyšující poptávce navázali majitelé spolupráci s několika celosvětovými výrobci a získali tak zastoupení také pro Českou republiku.

Trekových bruslí existuje několik typů, přičemž v základu můžeme hlavní boty rozdělit do tři kategorií. Jedná se o klasické trekové brusle, jejichž bota je vysoká a je vyráběna z koženky nebo z kůže. Bota výborným způsobem podporuje kotník a nohu. Tento typ bruslí je vhodný například pro tanec a klasickou jízdu.

Dále zde máme sportovní trekové brusle, jejichž bota je nízká a vyrobená většinou ze syntetických materiálů a koženky. Hlavními plusy tohoto typu je pohodlí a vzdušnost. Volnost kotníku pak můžete využít například u Jam skatingu nebo sportovního rychlého bruslení. Posledním typem jsou retro style trekové brusle, které mohou mít několik podob, přičemž můžeme najít i zcela normální boty přidělané na trekový podvozek.

Vložil Typy kolečkových bruslí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské kolečkové brusle nastavitelné

Do dětských kolečkových bruslí pravděpodobně nemá cenu vrážet nějaké veliké peníze, neboť samozřejmě dětská noha je neustále ve vývinu a roste, takže musíte nové brusle kupovat minimálně jednou za zhruba dva roky. Lepší brusle se pak vyplatí zakoupit až v pozdějším věku dítěte, kdy je vývin alespoň o trochu pomalejší.

Pokud tedy uvažujete nad koupí kolečkových bruslí pro vaše dítě, můžete samozřejmě v prvé řadě navštívit nějaký lokální kamenný obchod se sportovními potřebami.

Pokud nemáte žádný takový obchod ve vašem okolí, tak se můžete mrknout do nějakých internetových obchodů a zkusit štěstí tam. Avšak u takových produktů, jako jsou kolečkové brusle, se spíše doporučuje navštívit nějakou kamennou prodejnu, aby si daný produkt mohlo dítě vyzkoušet a zjistit, jestli mu sedí a tak podobně. Jinak internetových obchodů, které se zabývají prodejem bruslí a dalšího sportovního vybavení, je samozřejmě veliké množství, přičemž jeden z takových obchodů naleznete na internetové adrese sportnanetu.cz.

Dětské kolečkové brusle se zde pohybují zhruba kolem několika set korun za pár, což je taková standardní cena dětské brusle. Naleznete zde také výhodné sady, které jsou ještě navíc doplněny o potřebné chrániče na ruky, na kolena a samozřejmě helmu na hlavu. Takové sady pak můžete pořídit za cenu zhruba kolem osmi set korun.

Vložil Dětské kolečkové brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Krasobruslařské brusle

Krasobruslení je druhem zimního bruslařského sportu, která klade v prvé řadě důraz na umělecké ztvárnění kroků, skoků a piruet. Účastníci krasobruslení se proti sobě utkávají v soutěžích na mezinárodní a národní úrovni, jako je například národní mistrovství, mistrovství světa, mistrovství Evropy, mistrovství čtyř kontinentů a tak podobně.

Krasobruslení pak patří samozřejmě také na Zimní olympijské hry. Pojďme se nyní tedy podívat, jaké vybavení budete k této disciplíně potřebovat. V prvé řadě se jedná samozřejmě o boty, které jsou sportovcům v drtivé většině případů zhotovovány na míru a velice silně vyztužené.

Šněrování je zhruba do výše lýtka, přičemž vyztužení je opravdu silné hlavně v oblasti kotníku. Součástí bot jsou pak samozřejmě dlouhé nože, které jsou většinou vyráběny z tvrdé oceli, přičemž jejich šířka je zhruba tři až čtyři milimetry. Tyto nože jsou zahnuté pouze nepatrně, díky čemuž mohou sportovci vlastně předvádět opravdu složité prvky a obraty. Krasobruslařské nože jsou zbroušeny tak, že uprostřed je menší žlábek, který ohraničují dvě hrany (vnější a vnitřní).

Pomocí těchto hran pak bruslaři zrychlují a ovládají celkově jízdu. Špička nožů je ozubená, přičemž tohoto je využívání při odpichu na skoky a pro otáčení v piruetě.

Vložil Dívčí brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nastavitelné dívčí brusle

Dívčích bruslí je samozřejmě celá řada, máme spoustu typů, druhů a značek v různých cenových relacích. Prodejem dívčích bruslí a samozřejmě prodejem bruslí obecně, se zabývá poměrně veliké množství specializovaných obchodů, přičemž mezi největší sportovní obchody patří například Sportisimo.

Pokud se podíváte na oficiální stránky tohoto obchodu, tak zde můžete najít přímo kategorii pro dívčí brusle. V prvé řadě si zde můžete samozřejmě zvolit, jako značky chcete zobrazit. Máme zde značky jako Head, Evo-Action, Crowned a tak podobně. Dále si také můžete zvolit cenové rozpětí, ve kterém by se cena daného produktu měla pohybovat.

Velice oblíbeným produktem jsou v současné době brusle značky Head s označením Donna. Jedná se o ty klasické bílé elegantní dívčí brusle, které jsou vhodné především pro rekreační bruslení. Svršek těchto bruslí je ze syntetické kůže, přičemž pro pohodlí a teplo jsou vybaveny praktickou velvet podšívkou. Na jazyku pak dále naleznete pěnové polstrování.

Vnitřní tvar těchto bruslí byl také upravený, přičemž přináší mnohem větší komfort. Nůž na bruslích je samozřejmě nerezový. Brusle si můžete objednat v příslušné velikosti přímo na stránkách Sportisima, přičemž v současné době jsou v akci a můžete je pořídit zhruba ze jeden tisíc korun.

Vložil Dívčí brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské brusle na led nastavitelné

Pokud budete chtít nebo eventuelně chcete učit své malé dítě na bruslích, určitě se doporučují zakoupit speciální nastavitelná brusle na led, které jsou určeny právě pro menší děti. Na takovém typu bruslí, obecně se jim vždycky říkalo Kačenky, se učilo jezdit v mládí opravdu veliké množství z nás.

Pokud tedy budete chtít svému dítěti nějaké takové brusle pořídit, můžete se v prvé řadě podívat do nějakého lokálního kamenného obchodu s touto tématikou, přičemž zde je samozřejmě výhoda, že si je můžete ihned vyzkoušet. U těchto bruslí ale většinou není nějaké zkoušení ani třeba, neboť se vyrábějí v jedné velikosti, přičemž jsou poté nastavitelné na různé délky obuvi.

Můžete se tedy také podívat do různých internetových obchodů, které se zabývají prodejem takového typu sortimentu. Velice oblíbeným obchodem je pak například obchod insportline.cz, kde naleznete brusle pro děti všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší jsou zde samozřejmě klasické Kačenky, které můžete pořídit za cenu zhruba kolem tří set korun.

Kačenky jsou zde k dostání také ve speciálních edicích SpongeBob anebo Hello Kitty. Tyto speciální edice pak můžete pořídit za cenu zhruba kolem pěti set korun.

Vložil Dětské zimní brusle | Štítek , , , | Zanechat komentář